Kahve Tadında Sohbet

admin     23-04-20     Chat Odaları, Sohbet Odaları     , , , , ,      49 Defa Okundu

Kahve Tadında Sohbet 

Kahve Tadında Sohbet Kahve Karacaoğlan’ın bile şiirlerine konu olmuştur. Sevdiği kız Karacaoğlan’ı beğenmeyip kara deyince şu dizeler dile gelmiş sazından çıkıp bugünlere bize kadar ulaşmış.
Her yoldan gelir geçerler
Aktan karayı seçerler
Ağalar beyler içerler
Kahve de kara değil mi?
Kahve için söylenmiş bir çok söz vardır. Şiirlere şarkılara konu olmuş kahve duygularımıza yüzyıllardır eşlik etmiş bizi ne mutluluğumuzda ne hüznümüz de yalnız bırakmamıştır.
KAHVE bizim için bir kültürdür atalarımızdan bize geçen ve günümüzde de devam eden bir mirastır.
Kahvenin kendi başına bile bir sohbeti bir iletişim dili vardır. Bazen siz susarsınız sadece kahve konuşur bazen de siz konuşursunuz kahve sohbetinize eşlik eder.
Nasıl mi ? Diyecek olursanız şayet onu da şöyle açıklayabiliriz.

Bedava Mobil Sohbet

Osmanlıda misafir gelince kahvenin yanında su ikram edilirdi. Eğer misafir önce suyu içerse bu misafirin aç olduğunu gösterir derhal sofra kurulur misafire yemek ikram edilirdi. Misafir ilk önce kahveyi içerse tok olduğunu sadece muhabbet için geldiğini anlatır ve muhabbete devam edilirdi.
Her anımızın şahittir demiştim ya kahve için evet çok yerinde olmuş bir tespit bu kız istemede yeni bir yuva kurmada da eşlik eder kahve bize Ama günümüzde biraz yanlış anlaşılmalar olmuş durumda zavallı damat adaylarına tuzlu kahveler içirilmekte oysaki işin aslı öyle değildir.

Kızın gönlü yoksa damadı beğenmediyse tuzlu kahve yapar istemediğini vurgular ama yok beğendiyse şekerli bir kahve yapar ve damadı beğendiğini kahvenin diliyle söyler. Umarım bu yazımız bir çok genç kız tarafından okunur da damat adayları da bu işkenceden kurtulur.
Bizde istedik sohbetleriniz kahve tadında olsun karşınızdaki ile kırk yıl hatırı kalsın durum böyle olunca da bir sohbet sitesi kuralım dedik ve sizler için elimizi taşın altına koymaya karar verdik.
Sizler için bir sohbet sitesi tasarladık adına da Www.Sohbetsiteler.Org dedik. Adına SohbetSiteler dedik ama varlığınızı hissetmek istediğimizden yanımızda olun istedik.

Ücretsiz Sohbet Siteleri

Kahve gibi bizde sohbetinizde var olalım duygularınıza düşüncelerinize ortak olalım istedik.
SohbetSiteler.org sohbet sitesi de muhabbet var sohbet var arkadaşlık var dostluk var.
Canınız sıkıldığında eğleneceğiniz oyunlarımız var sizler için eğlence botumuz var.
Bunların yanı sıra sizlere sunacağımız kahve gibi kırk yıl hatırınız var.
Sizlere kalan ise bu Sohbet sitesinde güzel vakitler geçirmek mutluluğunuza mutluluk katmak.
Sohbet Siteler ailesi olarak sizleri aramızda görmek bizimde mutluluğumuza mutluluk katacaktır.
Gelin canlar birlik olalım sevgi ile saygı ile birbirimizi kucaklayalım…

Kahve Tadında Sohbet

Kahve Tadında Sohbet


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?