Kurallar

SohbetSiteler.Org Sunucu Sohbet Kuralları;

1. Tüm kullanıcılarımızın yönetim nezdinde eşit olduğunuzu bilmeniz ve hiç bir ayrımcılık tanınmaksızın kurallar a tabi olduğunu bilmenizi isteriz.

2. Hiç bir kullanıcımız kanal genelinde yada özel konuşma penceresinde küfür, hakaret ve aşağılayıcı sohbetlerde bulunamaz ve bunu ima edemez.

3. Türk örf adet ve kültürüne ters düşecek fikir, konuşma ve davranışlar yasaktır.

4. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüklerine, önderlerine, tarihi kişiliklerine ve kutsallarına yönelik olumsuz eleştiri, hakaret ve kötü söylemler yasaktır.

5. Site içerisinde ve kanallarda taklit nick, bir başkası adına sohbet oluşturmak yasaktır.

6. Bir başkasına ait iletişim ilgileri yada kişisel bilgilerin paylaşımı yasaktır ve bu bir suçtur. Ayrıca 23 MAYIS 2007 tarihinde onaylanan Bilişim YASASI’na göre; İnternet ortamında ” Başkalarına ait iletişim bilgilerini paylaşmak ” bir Bilişim suçudur. SohbetSiteler.Org bu tür konularda gerekli tespitleri yapıp, bu tür davranışlarda bulunanların IP adreslerini gerekli mercilere teslim etmek üzere kayıt altına almaktadır.

7. Site içerisinde kullanıcılara ve site geneline zarar verecek programların kullanılması yasaklanmıştır. Örnek: DDOS, PROXY, CLONE

8. Din, dil, ırk ve politik ayrım yaratacak konuların kanal genellerin de ve özellerde konuşulması yasaklanmıştır. Sohbet odalarında, kullanıcıları rahatsız edici davranışlar sergilenemez.

9. Sohbet Siteler  ücretsiz bir servistir ve kullanıcılardan herhangi bir sebep dahilinde ücret yada maddi çıkar sağlayacak istekler yasaktır.

10. Site içerisinde herhangi bir program, site yada uygulamanın reklamını, tanıtımını yapmak yada skype, mail vb. uygulama adreslerinin dağıtımı yasaktır.

Yukarıda yazan kurallar kullanıcı sözleşmesi niteliği taşımaktadır ve bağlantı kuran tüm kullanıcılar bu kuralları okumuş kabul etmiş sayılmaktadır. İyi sohbetler dileriz.

Sohbet Siteleri

Sevgili kullanıcılar; sunucumuz ile alakalı biraz bilgi vermekte fayda var diye düşünüyorum. Sizlerin en keyifli ortamda olduğunuzu hissetirmek içindir bu kurallar. Kullandığınız rumuzlar nickler kullanıcı adları vs. kayıt altında tutmalısınız ki bir sonraki girişinizde yine siz kullanabilesiniz bir başkası almasın. Bu bizim sizin için sağladığımız bir ayrıcalıktır bunları göz önünde bulunduralım. yukarıda belirtilen kurallar olduğu sürece sizler her zaman rahat edecek her zaman mutlu bir şekilde sohbet edip vakit geçirebileceksiniz.